Polskie realizacje
Internorm
Polskie realizacje
Internorm
Szklane ściany, drewniano - aluminiowe przesuwne okna, szklane narożniki, a nawet okna ze zintegrowaną wentylacją - te elementy stały się już standardem w polskiej architekturze. Od lat na polski rynek innowacje wprowadza austriacki producent okien i drzwi - firma Internorm.

Polski rynek okien rozwija się niezwykle dynamicznie. A wraz z nim wizje i odwaga architektów. Małe okna zostały wyparte przez wielkie przeszklenia. Światło dociera do pomieszczeń ze wszystkich stron wypierając tradycyjne ściany. Ta transformacja możliwa była dzięki coraz lepszym technologiom i innowacjom stosowanym w oknach. Dzisiaj trzyszybowe okna nie są już zaskoczeniem, a pojawiają się już nawet czteroszybowe. Okienna rewolucja trwa. Internorm, producent okien i drzwi z Austrii, co roku wprowadza kolejne innowacje, które cieszą się stale rosnącą popularnością zarówno w Europie, jak i w Polsce. Oto kilka najciekawszych polskich realizacji Internorm.
Drewno + aluminium – najpopularniejszy wybór wśród okien Premium
Wewnątrz szlachetne, ciepłe, stabilne, pachnące naturą, na zewnątrz odporne na deszcz, śnieg, wiatr i włamania. Okna drewniano-aluminiowe stanowią balans pomiędzy elegancją, a wytrzymałością. Cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce. W Wspólnym mianownikiem pokazanych realizacji jest wykorzystanie przeszkleń drewnianych z nakładką aluminiową. Projekty pochodzą z całego kraju, m. in. Mazowsza, Pomorza i Wielkopolski.
Dom pełen światła
Internorm specjalizuje się w indywidualnych projektach. Producent oferuje swoim klientom spersonalizowane rozwiązania, wiele kolorów i kształtów, a przede wszystkim duże powierzchnie szklane. Dzięki takim technologiom jak I-tec Oszklenie, konstrukcja okien Internorm jest niezwykle solidna i pozwala na zastosowanie w projektach okien o wysokości nawet 2,8 metra bez stosowania obciążających ramę wzmocnień stalowych. Dlatego nawet wysokie okna Internorm nie „osiadają” po kilku latach.
Pasywne drzwi przesuwne HS 330
Duże przeszklenia wcale nie muszą wiązać się z nadmierną stratą ciepła ani z przenikaniem do wnętrza domu hałasów z zewnątrz. Okazuje się, że dzięki odpowiednim technologiom drzwi przesuwne HS 330 zachowują standardy pasywności. Niska przenikalność cieplna na poziomie 0,73 W/m2K i bardzo dobra izolacja dźwiękowa do 40 dB sprawiają, że HS 330 nadaje się przede wszystkim do dużych projektów. Maksymalne wymiary tych drewniano-aluminiowych drzwi przesuwnych to 5,8 m x 2,8 m. Po stronie wewnętrznej mamy do wyboru wiele rodzajów drewna, w tym dąb, jesion i modrzew. Z zewnątrz nakładka aluminiowa dostępna jest w kilkudziesięciu kolorach, w tym w teksturowanych deseniach imitujących drewno i metalicznych.
Rdzeń izolacyjny okna HF 410
Jedną z nowości, jakie producent zastosował w jednym z modeli okien drewniano-aluminiowych jest technologia I-tec Core. Rdzeń izolacyjny składa się z wielu warstw wysokogatunkowego drewna sklejonych ze sobą. Okazuje się, że dzięki takiemu rozwiązaniu udało się stworzyć okna o znacznie lepszych parametrach termoizolacyjnych niż standardowe okna drewniano-aluminiowe. Współczynnik przenikalności cieplnej w oknie HF 410 obniżony został do niespełna 0,64 W/m2K.
Showroom Internorm w Gdańsku
W sierpniu 2019 r. w Gdańsku został otworzony nowy Showroom okien Internorm o powierzchni ok 180 m2! Mieści się on na ul. Kartuskiej 214 w Centrum Handlowym Kartuska. W Gdańskim salonie inwestorzy znajdą wszystkie dostępne produkty Internorm, w tym te najbardziej efektowne, czyli: bezramowe okno HX 300 Panorama, ogromne drzwi przesuwne HS 330, szklany narożnik oraz drzwi przesuwne KS 430 z napędem elektrycznym ComfortDrive.
Więcej informacji na stronie: www.internorm.pl
